machinetotal.com

Komisyon Gelirleri
Yatırım Modeli

Sayın üyemiz

Makine endüstrisinde özellikle imalatçıların, ticari kuruluşların ve mümessilliklerin dünya pazarındaki yeri, ülke olarak büyük başarılarımızın başında geliyor. Ülkece global düzeyde yakaladığımız bu başarı çizgisini, teknoloji ve pazarlamanın yeni mecralarında aynı seviyeye ulaştıramamış olmak, bizlere MachineTotal platformunu kurma fikri verdi.

Dijital mecraların sanayi endüstrisi ile entegre edilmesi, makine alım satım ticaretinin internet kanallarından işlemesi ve sektörlere yeni teknolojik gelişmelerin oluşturduğu ürünlerin tanıtılması son derece maliyetli ve çok iyi know-how gerektiren bir durumdur. Makine endüstrisinde 30 yılı aşkın tecrübesi bulunan,

TEPZONE TEKNOLOJİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ve kurucusu Semih DOĞAN önderliğinde,sektördeki bu ihtiyacın farkına vararak yatırımımız ve know-how potansiyelimizi ortaya koyduk.

Online pazar yeri platformunun ihtiyacı olan programlama, veri tabanı mimarisi ve pazarlama ihtiyaçları başta olmak üzere, alanlarında uzman 25 kişilik ekibimiz ile, global düzeyde pazar analizi ve araştırmaları ile girişimimizi hayata geçirdik. Pazarlama, veri barındırma, teknoloji yatırımlarımız ve her kategoriye özel analiz profesyonel ekiplerimiz için %100 yerli sermayemiz ile machinetotal.com yatırımımızı yaptık.

Oluşumumuzun her geçen gün daha da büyümesi ve yeni araçların entegre edilebilmesi için, gelir modelimizi yatırımlarımızın desteklenmesi üzerine planladık. Machinetotal.com üzerinden alınacak üyelik paketleri ve yapılacak makine alım satımlarında alınacak komisyonlar sistemimizin gelir modelini oluşturmaktadır.

Bu gelir modeli ile yazılımı pazarlama ve makine kategorilerindeki mühendis istihdamları sağlanacaktır. Bu model bir başka deyişle sürdürülebilir ve kar amacı gütmeyen bir mali yapı ile çalışmamız demektir. Önce ulusal ve kısa süre içinde ihracata yönelik uluslararası coğrafyalarda faaliyet göstererek machinetotal.com pazarını genişletmeye yönelik büyüme stratejisi izleyeceğiz.

Büyüyen market hacmi ve faaliyet gösterilen coğrafyanın genişliği, tüm makine satıcılarımıza potansiyel müşteri olarak fayda sağlayacaktır.